2014: Popularny wolontariat [relacja]

Było gwarno i ciekawie. W czwartek 4 grudnia Cafe Popularna wypełniła się po brzegi miłośnikami wolontariatu. Podczas spotkania Popularny Wolontariat można się było przekonać jak to jest być wolontariuszem, co można robić jako wolontariusz i co się dzięki takiej pracy zyskuje.

To było spotkanie z żywym człowiekiem, można było usiąść i zapytać o to co robi, gdzie działa dana osoba oraz jak zacząć przygodę jako wolontariusz. Każdy z przybyłych mógł przez dziesięć minut porozmawiać z wolontariuszem, później przechodził do kolejnej osoby. Kiedy już wszyscy dowiedzieli się kto jest na Sali, można było zostać przy wolontariuszu, którego praca najbardziej się nam spodobała. Agnieszka z organizacji Amnesty International opowiadała o akcjach pisania listów, Ewa dzieliła się tym jak rozpoczęła się jej działalność teatralna. Adam przybliżył uczestnikom czym jest TEDx i na czym polega wolontariat przy organizacji konferencji TED w Szczecinie. Wolontariat Europejski to program, który umożliwia wyjazd za granicę na projekt wolontariatu osobom w wieku 18-30 lat. O tym co można robić w ramach wolontariatu za granicą opowiadały Basia i Karina. O Akcji Global Citizen opowiedziały Anna i Karolina, które wyjechały w ramach tego programu na wolontariat – Ania do Rosji i Chin, Karolina na Sri Lankę i do Maroka. Można było także porozmawiać z wolontariuszami z zagranicy przebywającymi w Polsce. W spotkaniu uczestniczyło ponad 70 osób.

Organizatorem spotkania jest Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Regionalnym Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES.

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress