Akcja Dyplomacja 50+

Czy w windzie obowiązuje zasada precedencji? Jakimi sztućcami powinniśmy jeść owoce? Jak należy się witać w krajach Bliskiego Wschodu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznają szczecińscy Seniorzy podczas warsztatów organizowanych przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Szczecinie.

Spotkanie zostało przygotowane z myślą o grupie osób +50 i łączy w sobie wiedzę przydatną na co dzień, jak i ciekawostki ze świata dyplomacji oraz innych kultur.

Warsztat został podzielony na trzy części tematyczne: Od czego zacząć?  – wstęp do protokołu dyplomatycznego, Smacznego, czyli savoir vivre przy stole, Pięknie dziś wyglądasz, czyli w cos się ubrać i na co zwrócić uwagę dobierając strój oraz dodatki.

Podczas spotkania, Seniorzy oprócz nabycia nowej wiedzy i poznania ciekawostek ze świata, będą również proszeni o wcielenie się w rolę konsula czy gościa zza granicy lub odegranie scenki sytuacyjnej mającej miejsce na oficjalnym obiedzie w ambasadzie.

Zajęcia odbędą się w piątek 5 grudnia w Akademii Seniora w Szczecinie przy ul. Dąbrowskiego 38-40 (biurowiec „Ornament”) w godzinach 15:00-16:30. Wstęp jest wolny, jednak obowiązują zapisy pod nr. tel. 91 455 35 69.

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress