2013: Euroaktywacja / warsztaty [relacja]

Lekcja była prowadzona w związku z powoli mijającym już Europejskim Rokiem Obywateli,  w nawiązaniu do niego w całej Polsce konsultanci Eurodesk prowadzili eurolekcje.

Odbyła się ona 5 grudnia i została zorganizowana przez Sekretariat ds. Młodzieży Województwa zachodniopomorskiego. Temat warsztatów bezpośrednio odniósł się do tego jak młody człowiek może mieć wpływ na otaczający go świat oraz jak może wywierać wpływ na lokalne władze aby w większym stopniu dostrzegały one problemy młodych ludzi.

W lekcji uczestniczyła głównie młodzież w wieku gimnazjalnym, ale również nie zabrakło wyjątkowego gościa– Gabora Laczy który jest byłym wolontariuszem europejskim z Węgier który postanowił zamieszkać w Polsce. Dzielił się on z uczestnikami swoimi refleksjami dotyczącymi wolontariatu a także mieszkania w Polsce. Uczestnicy podawali również przykłady jak powinni zachowywać się przykładni obywatele w ich wieku, aby zobrazować swoje wizje namalowali ich portrety oraz przygotowali ich profile z portali społecznościowych.

Artykuł napisany przez

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress