Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach

kresy z wolontariat us


Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zaprasza do wsparcia akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.  W dniach od 1 do 7 grudnia br. w ramach Przystanku Wolontariat odbędzie się świąteczna zbiórka na rzecz naszych Rodaków na Kresach.

„Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach” to akcja trzech szczecinian: Wojciecha Woźniaka, Łukasza Szełemeja i Bartłomieja Ilcewicza. Pomysł akcji zrodził się podczas ubiegłorocznej lipcowej XXIV Międzynarodowej Pielgrzymki Pieszej Suwałki-Wilno. W trakcie marszu do Wilna pielgrzymi spotykali na swojej drodze wielu rodaków mieszkających na Litwie, którzy częstowali wszystkich pątników, czym tylko mogli. W 2014 roku Wojciech Woźniak spotkał na swojej drodze panią Aleksandrę, która witała pielgrzymów kilkoma kanapkami oraz marchewkami z przydomowego ogrodu. Wzruszające zdjęcie, które wtedy wykonał, zainicjowało plan pomocy naszym rodakom. Do pomysłu włączył się także ks. Maciej Szmuc z Caritasu Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, który udostępnił specjalne konto zbiórki oraz wsparł organizacyjnie przedsięwzięcie.
 
Dzieki dwóm podmiotom Przystanek Wolontariat ma także swoją cegiełkę w tej akcji. Są to:
 
Wydział Współpracy Społecznej – miejsce zbiórki to pok. 327 w siedzibie Wydziału przy ul. Starzyńskiego 3-4.
Kontakt: Magdalena Pieczyńska
Wieloosobowe stanowisko ds. organizacji pozarządowych 
tel. 91 44 16 224
fax. 91 44 16 231
mpieczynska@wzp.pl

Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej w Szczecinie – miejsce zbiórki – hol główny (parter) Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług US, ul.Cukrowa 8
Kontakt: Marta Przeczewska
Animator/Doradca podstawowy 
tel/fax: 91 444 31 63
e-mail: marta.przeczewska@aktywneowes.pl
e-mail: kontakt@aktywneowes.pl

 

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress