Sekretariat ds. Młodzieży

Co robimy?

Zachęcamy  młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu obywatelskim lokalnych  społeczności. Umożliwiamy zaangażowanie się w projekty, akcje i wolontariat. Ponadto zajmujemy się  wszelkimi kwestiami dotyczącymi młodzieży – nasze działania  kierowane są zarówno do tej uczącej się (w szkołach gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, na uczelniach wyższych), jak i tej  która zakończyła już edukację (znalazła zatrudnienie lub go poszukuje).

Prowadzimy Regionalny Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin jest częścią ogólnoeuropejskiej sieci informacyjnej zarządzanej przez Komisję Europejską. Głównym celem działania punktu jest przybliżenie funkcjonownaia Unii Europejskiej mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Odpowiadamy na pytania, przekazujemy opinie obywateli insytytucjom unijnym, organizujemy wydarzenia o tematyce europejskiej.

Wspieramy organizacje młodzieżowe i nieformalne grupy młodzieży

W realizacji ich pomysłów, angażujemy się również w przeprowadzane akcje oraz projekty. Wsparcie, które oferujemy to np. przekazywanie informacji o działaniach organizacji młodzieżowych poprzez newsletter, prowadzenie warsztatów na temat możliwości pozyskiwania środków na realizację pomysłów oraz współorganizacja wydarzeń dla młodzieży.

Wykorzystujemy programy unijne do pracy z młodzieżą

Zrealizowaliśmy wiele projektów z unijnego programu ,,Młodzież w działaniu”, m.in. międzynarodowy ,,Krok ku demokracji” czy Europejski Tydzień Młodzieży. W ramach projektów organizujemy spotkania z politykami, debaty, konferencje, warsztaty, czy międzynarodowe spotkania z młodymi uczestnikami. Zainteresowany uczestnictwem? A może potrzebujesz pomocy w realizacji własnego pomysłu – przyjdź i skorzystaj z naszego doświadczenia.

Kształcimy umiejętności międzykulturowe

Jak? Poprzez organizację projektów wspólnie z zagranicznymi partnerami, m.in.: z niemieckim Landesjugendring, norweskim regionem Oppland, francuskim departamentem Loara Atlantycka, Obwodem Kaliningradzkim. Jesteśmy także zaangażowani w koordynację młodzieżowej współpracy bałtyckiej w ramach BSSSC (Organizacji Współpracy Subregionalnej Państw Morza Bałtyckiego) i włączamy młodzież w prace Forum Parlamentów Południowego Bałtyku.

Prowadzimy Punkt Eurodesk

Nie wiesz jaką wybrać szkołę? Szukasz ciekawego szkolenia? Chcesz być aktywny? Chcesz wyjechać za granicę studiować lub pracować? Zadaj nam nurtujące cię pytania, a postaramy się pomóc. Udzielamy informacji w ramach Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk. Organizujemy także warsztaty, spotkania i akcje informacyjne, które prowadzimy w Szczecinie oraz w regionie zachodniopomorskim.

Wspieramy Radę Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Powołana w 2006 r. Rada upowszechnia ideę społeczeństwa obywatelskiego w województwie. Członkowie Rady Młodzieży wybierani są spośród młodzieży i są także przedstawicielami stowarzyszeń młodzieżowych, samorządów szkolnych i akademickich oraz Młodzieżowych Rad Miast. Dzięki Radzie młodzi ludzie mogą mieć większy wpływ na to, co dzieje się w ich mieście, gminie czy powiecie.

 

KONTAKT
Sekretariat ds. Młodzieży Województwa Zachodniopomorskiego

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Szczecin
ul. Piłsudskiego 40-42
70-421 Szczecin
IV piętro, pokój 330, 329
tel. 91 421 12 61
fax 91 42 11 141
europedirect-szczecin@wzp.pl
mlodziez@wzp.pl

www.europedirect-szczecin.eu
www.mlodziez.wzp.pl

Godziny otwarcia:
od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 15:30

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress