Śniadanie prasowe TA 2014

We wtorek 25 listopada spotkaliśmy się w Piwnicy Kany z dziennikarzami aby przekazać im informacje o nadchodzących wydarzeniach w ramach tegorocznej edycji. Tydzień Aktywności trwa aż 10 dni. Już od 6 lat pokazujemy w jego ramach, że w regionie działa wiele organizacji pozarządowych, że mieszkańcy Pomorza Zachodniego, a zwłaszcza Szczecina są aktywni.W programie Tygodnia Aktywności znajdują się wydarzenia dla dzieci, mlodziezy, studentów, osób dorosłych i seniorów.

Dziesięc lekcji w ciągu jednego dnia o Europie – to czeka uczniów dziesięciu szczecińskich szkół 3 grudnia. Dzień później podczas spotkania Popularny Wolontariat w Cafe Popularna zostaną przybliżone sylwestki kilkunastu wolontariusze działących lokalnie i za granicą. Od godz. 16.00 można się z nimi spotkać i porozmawiać o tym czym się zajmują. Spotkanie ma pokazać że wolontariuszem moze być każdy z nas i że aby robić coś dla innych nie trzeba być bohaterem.

Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – europejskie kino będzie dostępne w Szczecińskim Inkubatorze Kultury.  Seans dla dzieci ze szczecińskich szkół rozpoczyna się 3 grudnia od 11:00, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych jest zaproszona do kina 8 grudnia, także na godz. 11:00. W świąteczną atmosferę wprowadzeni zostaną uczestnicy gry miejskiej – Skarpety Świętego Mikołaja. To propozycja na 7 grudnia. W środę, 10 grudnia  od godz. 16:30 zapraszamy do Stowarzyszenia POLITES dzieci do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych, na których będą tworzyć świąteczne kartki i upominki. Dla tych nieco starszych (14+) Szczeciński Inkubator Kultury proponuje warsztaty z cyjanotypii, techniki powielania za pomocą której stworzą autorską odbitkę na ekologicznej torbie (3-4 grudnia 17:00 – 19:00).

Artykuł napisany przez

Możliwość komentowania jest wyłączona, ale trackbacki i pingbacki są włączone.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress