Wolontariat

Przystanek Wolontariat to wydarzenie, które promuje aktywność społeczną i wolontariat. Dlatego podpowiadamy jak zostać wolontariuszem – krok po kroku!

Zanim podejmiesz decyzję o byciu wolontariuszem zastanów się:

1. Czy masz czas?  Czy w ciągu tygodnia, pomiędzy swoimi codziennymi zajęciami, masz wolny czas żeby zaangażować się w wolontariat. W zależności od Twoich predyspozycji czasowych możesz to być wolontariat akcyjny lub systematyczny.
2. Co chcesz robić? Czy chcesz pomagać dzieciakom czy osobom starszym, organizacjom pozarządowym czy instytucjom publicznym, działać w sferze kultury, wspierać organizacje opiekujące się zwierzętami? Pamiętaj: Jako wolontariusz możesz robić to, co naprawdę lubisz!
3. Czego chcesz się nauczyć? Czy chcesz nauczyć się jak mądrze bawić się z dziećmi, czy raczej jak fachowo pomagać osobom starszym, a może zależy Ci na tym, aby zdobyć doświadczenie w pracach biurowych lub w organizowaniu wydarzeń?
4. Jaką wiedzą chcesz się podzielić? Wiesz, jak zrobić kampanie promocyjne? Albo jak zorganizować ciekawie wolny czas dzieciakom? A może potrafisz redagować lub tłumaczyć teksty? Dzielenie się wiedzą tak naprawdę ją pomnaża!
5. Gdzie chcesz działać? Dowiedz się jakie oferty znajdują się w ogólnopolskim i dostępnym dla wszystkich portalu www.mojwolontariat.pl
6. Zapisz się na warsztat pn. „Wolontariat w pierwszych krokach”. Aktualne terminy tego warsztatu wraz z formularzem zgłoszeniowym zawsze znajdziesz na naszej stronie internetowej www.polites.org.pl w zakładce  „Szkolenia”.
7. Przyjdź na warsztat i rozmowę z pracownikami Centrum Wolontariatu! Odbierz jednorazowy kod PIN potrzebny do rejestracji profilu wolontariusza w serwisie www.mojwolontariat.pl, zarejestruj się i szukaj interesujących Cię ofert wolontariatu.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Regionalne Centrum Wolontariatu telefonicznie 91 450 11 46 lub drogą mailową biuro@polites.org.pl. Można również zaczerpnąć informacji klikając LINK.

Prosimy o komentarz z Twoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Napisz odpowiedź

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress